Dabmar Lighting D7502-24-L30-65K-B LED Cast Aluminum Drop Down 18" Globe Ceiling Fixture, 85V-265V, E26, Color Temperature 6500K, Black Finish
Sale Sold out
Shipping calculated at checkout.
Available: In stock
SKU : D7502-24-L30-65K-B
BRAND : Dabmar Lighting
Category : LED Outdoor Lighting
Request A Quote
View full details
Dabmar Lighting D7502-24-L30-65K-B
D7502-24-L30-65K-B Product Description
Specifications:
Manufacturer: Dabmar Lighting
SKU: D7502-24-L30-65K-B
Color Temperature: 6500k
Depth: 18.00"
Finish: Black
Height: 42"
Min Height: 42.00"
Overall Height: 42.00"
Pendant Size: Medium (10"-22")
Pendant Type: Globe, Outdoor
Style: Transitional, Restoration & Vintage
Voltage: 85V-265V
Wattage: 30W
Weight: 4.8 lbs.
Width: 18.00"