Dabmar Lighting D7502-18-L18-65K-W LED Cast Aluminum Drop Down 18" Globe Ceiling Fixture, 120V-277V, E26, Color Temperature 6500K, White Finish
Sale Sold out
Shipping calculated at checkout.
Available: In stock
SKU : D7502-18-L18-65K-W
BRAND : Dabmar Lighting
Category : LED Outdoor Lighting
Request A Quote
View full details
Dabmar Lighting D7502-18-L18-65K-W
D7502-18-L18-65K-W Product Description
Specifications:
Manufacturer: Dabmar Lighting
SKU: D7502-18-L18-65K-W
Color Temperature: 6500K
Depth: 18.00"
Finish: White
Height: 34"
Min Height: 34.00"
Overall Height: 34.00"
Pendant Size: Medium (10"-22")
Pendant Type: Globe, Outdoor
Style: Transitional, Restoration & Vintage
Voltage: 120V-277V
Wattage: 18W
Weight: 4.8 lbs.
Width: 18.00"