Core Lighting LNT65-F-VB-40K-PF-24V Flexible Neon Series LED Strip 4.6W Flat Lens Color Temperature 4000K 24V Vertical Bend
Sale Sold out
Shipping calculated at checkout.
Available: In stock
SKU : LNT65-F-VB-40K-PF-24V
BRAND : Core Lighting
Category : LED Commercial Lighting
Request A Quote
View full details
Core Lighting LNT65-F-VB-40K-PF-24V
LNT65-F-VB-40K-PF-24V Product Description
FEATURES :
Length: 35.02"
Power: 3W per ft.
Input Voltage: 24V
Light Surface: Vertical Bend, Horizontal Bend
Color Temperature: 2400K, 2700K, 3000K, 3500K, 4000K, 5000K, Blue, Amber
Power Feed Type: IP67 Bottom Feed, IP67 Side Feed Left, IP67 Side Feed Right, IP67 End Feed
Power Feed Length: 36"