Core Lighting IGU-20-40-25-UNV-D10 20" LED In-Ground Linear Uplight, 0-10V dimming, Color Temperature 4000k, Optic 25º
Sale Sold out
Shipping calculated at checkout.
Available: In stock
SKU : IGU-20-40-25-UNV-D10
BRAND : Core Lighting
Category : LED Commercial Lighting
Request A Quote
View full details
Core lighting IGU-20-40-25-UNV-D10
IGU-20-40-25-UNV-D10 Product Description
Features:
Wattage: 12W
Voltage: 120-277V
Color Temperature: 3000K, 4000K, 5000K
CRI: 80
Lumens: 1080, 1200, 1320
Optic: 5º, 15º, 25º, 45º, 60º
Control: 0-10V dimming
Built-in driver
Die-Cast Aluminum
Silicone Rubber Gasket
Tempered Glass Cover
Stainless Steel Top Cover Frame
Max Load: 1000 lbs
Dimensions
Length: 19.88"
Width: 2.95"
Height: 3.74"