American Lighting CR4-24VDC-30-5-20 167.8" 64.8W LED Channel Ray - 4 LEDs / Module - 20 Modules - Color Temperature 3000K - 4400 Lumens - 24V
Sale Sold out
Shipping calculated at checkout.
Available: In stock
SKU : CR4-24VDC-30-5-20
Category : LED Indoor Lighting
Request A Quote
View full details
American Lighting CR4-24VDC-30-5-20
CR4-24VDC-30-5-20 Product Description
Specifications:
Brand American Lighting
SKU CR4-24VDC-30-5-20
UPC: 714176030654
Lumens: 4400 lm
Wattage: 96 Watts
Input Voltage: 24V
Color Temperature: 3000K
Rated Hours: 50,000 Hours
Min Operating Temp: 14 Degrees F
CRI: 70+
Length: 167.8"