Alloy LED AL-98-03-12120-NM-10 PrimaVolt Dimmable Driver - No Min Load with Junction Box - 12V - 120W - Pack of 10
Sale Sold out
Shipping calculated at checkout.
Available: In stock
SKU : AL-98-03-12120-NM-10
BRAND : Alloy LED
Category : Electrical
Request A Quote
View full details
Alloy LED AL-98-03-12120-NM-10
AL-98-03-12120-NM-10 Product Description
    Specifications:
    Manufacturer: Alloy LED
    Manufacturer Part Number: AL-98-03-12120-NM-10
    DC Voltage: 12V DC
    Quantity: Pack of 10
    Rated Current: 10A
    Rated Load: 120W
    Specified Input Voltage: 120V AC
    Frequency Range: 47~63Hz
    Working Temperature: -40~+60°C / -40~+140°F / 20~90%RH
    Size (Junction Box) LxWxH: 14.96 x 3.03 x 2.24 in. (incl. mounting tabs)
    Size (Driver) LxWxH: 9 x 2.76 x 1.81 in