AFX Lighting RSCF11MBBK Roscoe 2 Light 11 Inch Flush Mount In Black With Clear Seeded Glass Diffuser
Sale Sold out
Shipping calculated at checkout.
Available: In stock
SKU : RSCF11MBBK
BRAND : AFX Lighting
Category : LED Indoor Lighting
Request A Quote
View full details
AFX Lighting RSCF11MBBK
RSCF11MBBK Product Description
AFX Lighting's 60W LED 2-light Roscoe flush mount in black has a die-cut metal frame with clear seeded glass diffuser. It is rated for 120V installation.
Specifications:
Brand: AFX Lighting
Part RSCF11MBBK
Product Style : Modern
Fixture Material : Steel
Diffuser Finish : Clear Seeded
Diffuser Material : Glass
Light Source : Incandescent
Socket Base : E26 - Medium
Bulb Shape : A19
Bulb Included : No
No of Bulbs : 2
Bulb Max Wattage : 60
Fixture Max Wattage : 120
Voltage : 120V
Dimmable : Bulb Dependent
Bulb Location : Housing
Diameter : 11 inch
Height : 4.25 inch
Extends : 4.25 inch
Weight : 4.8
Features:
  • Black.
  • 60W; (2) A19 Bulb (not included).
  • E26 Base.
  • 120V.