AFX Lighting OBRP32LAJUDBK Oberon 32 Inch LED Pendant Light, 120-277V, Watt 30W, Selectable 5CCT, Black Finish
Sale Sold out
Shipping calculated at checkout.
Available: In stock
SKU : OBRP32LAJUDBK
BRAND : AFX Lighting
Category : LED Indoor Lighting
Request A Quote
View full details
AFX Lighting OBRP32LAJUDBK
OBRP32LAJUDBK Product Description
The Oberon LED Pendant delivers refined, modern design with high-performance illumination. Featuring a sleek 32" diameter ring suspended by adjustable aircraft cables, this pendant provides smooth, even downlight illumination through a white acrylic diffuser, making it ideal for residential, hospitality, and commercial interiors.
Specifications:
SKU: OBRP32LAJUDBK
BRAND: AFX Lighting
LIGHT SOURCE: Integrated LED
DIAMETER: 32''
VOLTAGE: 120-277V
WATTAGE: 30
CRI: 90
DELIVERED LUMENS: 1000
COLOR TEMPERATURE: 2700K/3000K/3500K/4000K/5000K
DIMMING TYPE: 0-10V (120-277V) & TRIAC/ELV (120V)