Sale Sold out
Shipping calculated at checkout.
Available: In stock
SKU : LAKF30LAJUDBK-BB
BRAND : AFX Lighting
Category : LED Indoor Lighting
Request A Quote
View full details
AFX Lighting LAKF30LAJUDBK-BB
LAKF30LAJUDBK-BB Product Description
Specifications:
Brand: AFX Lighting
Manufacturer Part Number: LAKF30LAJUDBK-BB
Product Style : Transitional
Fixture Material : Steel
Shade Finish : Black
Shade Material : Steel
Shade Shape : Drum
Diffuser Finish : White
Diffuser Material : Acrylic
Diffuser Shape : Drum
Light Source : Integrated LED
Bulb Included : Integrated
LED Module Quantity : 1
LED Module Wattage : 60
Fixture Max Wattage : 60
Voltage : 120-277V
Source Lumens : 5400
Color Temperature : 2700K/3000K/3500K/4000K/5000K
CRI : 90
Lumens Per LED : 5400
Dimmable : 0-10V (120-277V) & TRIAC/ELV (120V)
Incandescent Equivalent : 400
Diameter : 30 inch
Height : 7 inch
Features:
With Emergency Battery Back-Up.
30-in.
Black Finish.
60W; 5400 Lumens.
120V-277V; 90 CRI.