Sale Sold out
Shipping calculated at checkout.
Available: In stock
SKU : BAYF30LAJUDBK-MS
BRAND : AFX Lighting
Category : LED Indoor Lighting
Request A Quote
View full details
AFX Lighting BAYF30LAJUDBK-MS
BAYF30LAJUDBK-MS Product Description
AFX Lighting's 30-in 45W Bailey flush mount has 5 selectable color temperatures, a black finish and Motion Sensor. It features a wide metal trim band with white acrylic diffuser.
Specifications:
Brand: AFX Lighting
Part BAYF30LAJUDBK-MS
Fixture Material : Steel
Shade Finish : Black
Shade Material : Steel
Diffuser Finish : Frosted
Diffuser Material : Acrylic
Light Source : Integrated LED
Bulb Included : Integrated
Fixture Max Wattage : 45
Voltage : 120-277V
Delivered Lumens : 2700
Color Temperature : 2700K/3000K/3500K/4000K/5000K
CRI : 90
Dimmable : Not Dimmable
Diameter : 30 inch
Height : 4 inch
Features:
  • With Motion Sensor.
  • 30-in.
  • Black Finish.
  • 45W; 2700 Lumens.
  • 2700K / 3000K / 3500K / 4000K / 5000K.
  • 120V-277V.