Visual Comfort Architectural 700BCNYR25BR-LED930-277 Modern 25" Nyra 25 2-lt LED Bath Bar Light - 277V - CCT: 3000K - Finish: Plated Brass
Sale Sold out
Shipping calculated at checkout.
Available: In stock
SKU : 700BCNYR25BR-LED930-277
Category : LED Indoor Lighting
Request A Quote
View full details
Visual Comfort Architectural 700BCNYR25BR-LED930-277
700BCNYR25BR-LED930-277 Product Description
Specifications:
Brand: Visual Comfort Architectural
SKU: 700BCNYR25BR-LED930-277
UPC: 0191963235292
Finish: Plated Brass
Material: Aluminum, Acrylic
Wattage: 24.2W
Voltage: 277V
Color Temperature: 3000K
Delivered Lumens: 1587
CRI: 90
Dimmable: ELV, TRIAC
Length: 24.7"
Width: 4.6"
Height: 5"
Minimum Extension: 3.9"
Weight: 14 lbs
2 Lights, 24.2W Total Integrated LED (Included)