Lutron MRF2S-6ELV120-HT Vive Maestro Wireless ELV Dimmer, 600W ELV/150W LED, 1 Pole/Multi-Location, Neutral Required, 120V, Hot Finish
Create Account For Pricing
Shipping calculated at checkout.
Available: In stock
SKU : MRF2S-6ELV120-HT
BRAND : Lutron
Category : Dimmers / Lighting Controls
View full details
Lutron MRF2S-6ELV120-HT
MRF2S-6ELV120-HT Product Description
Lutron Vive Maestro Wireless ELV Dimmer, 600W ELV/150W LED, 1 Pole/Multi-Location, Neutral Required, 120V, Hot Finish.
Specifications:
Brand  Lutron
SKU: MRF2S-6ELV120-HT
UPC: 784276148207
Actuator    Tapswitch
Application    Lighting Control
Color    Hot
Connection    Screw terminal
Enclosure    Plastic
Insulation    Plastic
Material    Plastic/Metal
Mounting    Wall
Size    4.69 x 2.94
Environmental Conditions    0 to 90% humidity, non-condensing. Indoor use only.
Operating Temperature    32 to 104 F
Voltage Rating    120
Wattage    600 W