Visual Comfort Architectural 700MOA48BRZ Modern 48" One Circuit Monorail Hardware - Finish: Bronze
Available: In stock
SKU : 700MOA48BRZ
Category : Accessories
Request A Quote
View full details
Visual Comfort Architectural 700MOA48BRZ
700MOA48BRZ Product Description
Use to change a line-voltage pendant's point of suspension to any point on the ceiling.
Specifications:
Brand: Visual Comfort Architectural
SKU: 700MOA48BRZ
UPC: 756460953263
Finish: Bronze
Hand-bendable, field-cuttable monorail is rated for 300W at 12V or 600W at 24V
Each piece of rail isshipped with conductive connectorsto join rail pieces end to end
Order additional connectors if cutting and rejoining rails
Length: 48"
Width: 0.3"
Height: 0.6"