Sale Sold out
Shipping calculated at checkout.
Available: In stock
SKU : CRLX8-18-40W-MCTP
BRAND : Westgate
Category : LED Commercial Lighting
Request A Quote
View full details
Westgate CRLX8-18-40W-MCTP
CRLX8-18-40W-MCTP Product Description
SPECIFICATIONS:
:: Voltage: 120-277VAC 50/60Hz
:: Wattage: 18W/27W/40W
:: Power factor: >0.90
:: Efficacy: 85 LPW
:: 6” Haze Finish TRIM
:: Mounting Options: Recessed
:: Temperature Rating: Designed to Operate in Temperatures 113°F
:: No IC-Rated
:: Suitable for Damp Locations
:: 5-Year Warranty
:: MCTP: The switch is on the light engine
:: Dimming: 0~10V Dimmable