Visual Comfort Architectural SLPD55230ALBBZR-277 Modern Sean Lavin Collier Alabaster 48 LED Pendant with Remote Mount Driver CCT 3000K - Voltage 277V - Finish Bronze
Sale Sold out
Shipping calculated at checkout.
Available: In stock
SKU : SLPD55230ALBBZR-277
Category : LED Indoor Lighting
Request A Quote
View full details
Visual Comfort Architectural SLPD55230ALBBZR-277
SLPD55230ALBBZR-277 Product Description
Specifications:
Brand: Visual Comfort Architectural
SKU: SLPD55230ALBBZR-277
UPC: 0191963392421
Finish: Bronze
Color Rendering Index: 90
Color Temperature: 3000K
System: Remote
Voltage: 277V
Lumens: 904
Wattage: 16.4W
Lamping Category: LED
Length: 2"
Width: 2"
Height: 51.6"
Min Hanging Height: 51.6"
Max Hanging Height: 54.6"
Cord Length: 144"