Visual Comfort Architectural SLCH73127PNR-277 Modern 511" Perle Milk Glass LED Remote Mount Driver Chandelier Ceiling Light - 277V - CCT: 2700K - Finish: Polished Nickel
Sale Sold out
Shipping calculated at checkout.
Available: In stock
SKU : SLCH73127PNR-277
Category : LED Indoor Lighting
Request A Quote
View full details
Visual Comfort Architectural SLCH73127PNR-277
SLCH73127PNR-277 Product Description
Specifications:
Brand: Visual Comfort Architectural
SKU: SLCH73127PNR-277
UPC: 191963567300
Finish: Polished Nickel
Mounting: Remote
Material: Metal and Glass
Wattage: 224W
Voltage: 277V
Color Temperature: 2700K
Delivered Lumens: 8047
CRI: 90
Length: 2.8"
Width: 2.8"
Height: 511"
224W Integrated LED (Included)