Visual Comfort Architectural ENCL2SL-L12I Modern 2" Entra CL 12W LED Square New Construction Housing - Ceiling Appearance: Flangeless - Housing Rated: IC Airtight
Sale Sold out
Shipping calculated at checkout.
Available: In stock
SKU : ENCL2SL-L12I
Category : LED RECESSED LIGHTING
Request A Quote
View full details
Visual Comfort Architectural ENCL2SL-L12I
ENCL2SL-L12I Product Description
The ENTRA CL 2" LED Adjustable, Fixed, and Wall Wash Downlights offer a cost-effective, small aperture, choice that delivers architectural-grade aesthetics and quality for residential, multi-family, and hospitality applications.
Specifications:
Brand: Visual Comfort Architectural
SKU: ENCL2SL-L12I
UPC: 0191963305780
Trim sold separately
Ceiling Appearance: Flangeless
Wattage: 12W
Voltage: 120V
Lumens: 700
Housing Rated: IC Airtight
Length: 12.1"
Width: 8.8"
Height: 3.5"