Visual Comfort Architectural EMTH12LLON120ELVW Element EMTH 1x2 24W LED Multiples Trimmed Housing – Flangeless – White – Non-IC Airtight
Sale Sold out
Shipping calculated at checkout.
Available: In stock
SKU : EMTH12LLON120ELVW
Category : LED Recessed Housing
Request A Quote
View full details
Visual Comfort Architectural EMTH12LLON120ELVW
EMTH12LLON120ELVW Product Description
Specifications:
Brand: Visual Comfort Architectural
SKU: EMTH12LLON120ELVW
Finish: White
Type: Trimmed
Size: 1 x 2
Ceiling Appearance: Flangeless
Wattage: 2 x 12W Low Output
Voltage: 120V
Driver: Standard phase dimming (Down to <1%)
Housing Rated: Non- IC Airtight
Length: 14.9"
Width: 8.7"
Height: 5.8"