Visual Comfort Architectural EDIM12RRF9352IW Reflections 12" LED Remodel Indirect Downlight, Flanged - White Trim - 3500K, 1989 Lumens, 31W - IC Airtight - Dome Pattern: Torus
Sale Sold out
Shipping calculated at checkout.
Available: In stock
SKU : EDIM12RRF9352IW
Category : LED Recessed Lighting
Request A Quote
View full details
Visual Comfort Architectural EDIM12RRF9352IW
EDIM12RRF9352IW Product Description
Specifications:
Brand: Visual Comfort Architectural
SKU: EDIM12RRF9352IW
Ceiling Appearance: Flanged
Dome Pattern: Torus
Trim Finish: White
Wattage: 31W
Voltage: 120V-277V
Color Temperature: 3500K
Lumens: 1989
CRI: 90+
Dimming: 0-10V, ELV, TRIAC (down to 5%)
Housing Rated: IC Airtight
Width: 13.2"
Height: 5.2"