Visual Comfort Architectural EBYTL-LO9352N-ELV120B Element EBYTL BUILD-YOUR-OWN Multiples – 1 x 12W – 3500K – 90 CRI – 20° – Flangeless – Black
Sale Sold out
Shipping calculated at checkout.
Available: In stock
SKU : EBYTL-LO9352N-ELV120B
Category : LED Recessed Housings
Request A Quote
View full details
Visual Comfort Architectural EBYTL-LO9352N-ELV120B
EBYTL-LO9352N-ELV120B Product Description
Specifications:
Brand: Visual Comfort Architectural
SKU: EBYTL-LO9352N-ELV120B
Finish: Black
Ceiling Appearance: Flangeless
Wattage: 1 x 12W Low Output
Voltage: 120V
Color Temperature: 3500K
CRI: 90
Driver: Standard phase dimming (Down to <1%)
Beam Spread: 20º
Housing Rated: Non- IC Airtight
Construction: Heavy gauge cold rolled steel
Length: 5"
Width: 5"
Height: 4.6"
Aperture: 5" x 5" ceiling cut-out per module