Visual Comfort Architectural 700LSDES48NB-LED92730 Modern Sean Lavin Dessau 1-lt 48" LED Linear Suspension Ceiling Light CCT 2700K-3000K - Finish Natural Brass
Available: In stock
SKU : 700LSDES48NB-LED92730
Category : LED Indoor Lighting
Request A Quote
View full details
Visual Comfort Architectural 700LSDES48NB-LED92730
700LSDES48NB-LED92730 Product Description
Specifications:
Brand: Visual Comfort Architectural
SKU: 700LSDES48NB-LED92730
UPC: 0191963179220
Finish: Natural Brass
Color Rendering Index: 90
Color Temperature: 2700K-3000K Selectable
Voltage: 120V
Lumens: 2261
Wattage: 36.2W
Lamping Category: LED
Length: 48.2"
Width: 1.5"
Height: 1.3"
Min Hanging Height: 12"
Max Hanging Height: 122"
Cord Length: 120"