Visual Comfort Architectural 700FMVNC13C-LED927 Modern 13" Vance LED Ceiling Light - CCT: 2700K - 120V - Finish: Chrome
Available: In stock
SKU : 700FMVNC13C-LED927
Category : LED Indoor Lighting
Request A Quote
View full details
Visual Comfort Architectural 700FMVNC13C-LED927
700FMVNC13C-LED927 Product Description
Specifications:
Brand: Visual Comfort Architectural
SKU: 700FMVNC13C-LED927
UPC: 0008297293983
Finish: Chrome
Hardware Material:  Aluminum
Shade Material: Glass
Wattage: 23W
Voltage: 120V
Color Temperature: 2700K
Delivered Lumens: 1113
CRI: 90
Width: 13.4"
Height: 3.3"
Product Weight: 3 lbs
23W Integrated LED (Included)