Visual Comfort Architectural 700FIA24BR-LED930 Modern Fiama 24" LED Single Tier Suspension Chandelier Ceiling Light - 120-277V - CCT:3000K - Finish: Plated Brass
Sale Sold out
Shipping calculated at checkout.
Available: In stock
SKU : 700FIA24BR-LED930
Category : LED Indoor Lighting
Request A Quote
View full details
Visual Comfort Architectural 700FIA24BR-LED930
700FIA24BR-LED930 Product Description
Specifications:
Brand: Visual Comfort
SKU: 700FIA24BR-LED930
UPC: 0191963235421
Finish: Plated Brass
Material:  Aluminum
Wattage: 50.7W
Voltage: 120-277V
Color Temperature: 3000K
Delivered Lumens: 3685
CRI: 90
Width: 24"
Height: 1.5"
Min  Hanging Height: 15"
Max Hanging Height: 147"
Cord Length: 144"
Product Weight: 7 lbs
50.7W Integrated LED