Visual Comfort Architectural 700BCSPANB3C-LED930-277 Modern 36" Span LED Bath Light - 277V - CCT: 3000K - Finish: Chrome
Available: In stock
SKU : 700BCSPANB3C-LED930-277
View full details
Visual Comfort Architectural 700BCSPANB3C-LED930-277
700BCSPANB3C-LED930-277 Product Description
Specifications:
Brand: Visual Comfort Architectural
SKU: 700BCSPANB3C-LED930-277
UPC: 0008297365178
Finish: Chrome
Material: Metal, Acrylic
Wattage: 34.3W
Voltage: 277V
Color Temperature: 3000K
Delivered Lumens: 1275
CRI: 90
Dimmable: 120V - ELV, TRIAC; 277V - 0-10V
Edge-lit light guide technology
Mounts horizontally or vertically
Length: 35.3"
Width: 5.5"
Height: 5.5"
Minimum Extension: 5.5"
Weight: 4 lbs
1 x 34.3W Integrated LED (Included)