Available: In stock
SKU : LV2PX24V42-10W4
View full details
Task Lighting LV2PX24V42-10W4
LV2PX24V42-10W4 Description
Specifications:
Brand: Task Lighting
SKU: LV2PX24V42-10W4
UPC: 840002593298
Lumens: 572 Lumens
Wattage: 10 Watts
Input Voltage: 24V
Dimmable: 0-10V
Color Temperature: 4000K
Color: White
Rated Hours: 50,000 Hours
Min Operating Temp: -4 Degrees F
CRI: 90+
Special Features: Wet Location Rated
Length: 38.13"
Width: 0.63"
Height: 0.5"