Task Lighting LV2PX24V12-03W3 3 Watt 9" Vivid Series Recessed LED Light Bar - CCT 3000K - 129 Lumens - 24V
Available: In stock
SKU : LV2PX24V12-03W3
View full details
Task Lighting LV2PX24V12-03W3
LV2PX24V12-03W3 Product Description
Specifications:
Manufacturer: Task Lighting
Under Cabinet Type: Low Voltage, Light Bars
Manufacturer Part Number: LV2PX24V12-03W3
UPC: 840002593052
Lumens: 129 Lumens
Wattage: 3 Watts
Input Voltage: 24V
Dimmable: 0-10V
Color Temperature: 3000K
Color: White
Rated Hours: 50,000 Hours
Min Operating Temp: -4 Degrees F
CRI: 90+
Special Features: Wet Location Rated
Dimensions
Length: 8.63"
Width: 0.63"
Height: 0.63"