Sale Sold out
Shipping calculated at checkout.
Available: In stock
SKU : LV2PX12V36-09W4
Category : LED Indoor Lighting
Request A Quote
View full details
Task Lighting LV2PX12V36-09W4
LV2PX12V36-09W4 Description
Specifications:
Brand: Task Lighting
SKU: LV2PX12V36-09W4
UPC: 840002592437
Lumens: 484 Lumens
Wattage: 9 Watts
Input Voltage: 12V
Dimmable: 0-10V
Color Temperature: 4000K
Color: White
Rated Hours: 30,000 Hours
Min Operating Temp: -4 Degrees F
CRI: 90+
Special Features: Wet Location Rated
Length: 32.25"
Width: 0.63"
Height: 0.5"