Sale Sold out
Shipping calculated at checkout.
Available: In stock
SKU : LT4PX24V45-13W
Category : LED Indoor Lighting
Request A Quote
View full details
Task Lighting LT4PX24V45-13W
LT4PX24V45-13W Description
Specifications:
Brand: Task Lighting
SKU: LT4PX24V45-13W
UPC: 196734003872
Lumens: 1068 Lumens
Wattage: 13 Watts
Input Voltage: 24V
Dimmable: 0-10V
Color Temperature: CCT Tunable
Color: White
Rated Hours: 30,000 Hours
Min Operating Temp: -4 Degrees F
CRI: 90+
Special Features: CCT Selectable. Wet Location Rated
Length: 42.56"
Width: 0.63"
Height: 0.5"