Task Lighting LR1PX12V24-03W4 3 Watt 20" Radiance Series Recessed LED Light Bar - CCT 4000K - 164 Lumens - 12V
Sale Sold out
Shipping calculated at checkout.
Available: In stock
SKU : LR1PX12V24-03W4
Category : LED Indoor Lighting
Request A Quote
View full details
Task Lighting LR1PX12V24-03W4
LR1PX12V24-03W4 Product Description
Specifications:
Manufacturer: Task Lighting
Under Cabinet Type: Low Voltage, Light Bars
Manufacturer Part Number: LR1PX12V24-03W4
UPC: 840002594073
Lumens: 164 Lumens
Wattage: 3 Watts
Input Voltage: 12V
Dimmable: 0-10V
Color Temperature: 4000K
Color: White
Rated Hours: 30,000 Hours
Min Operating Temp: -4 Degrees F
CRI: 90+
Special Features: Wet Location Rated
Dimensions
Length: 20.44"
Width: 0.63"
Height: 0.5"