Task Lighting LPUL60S6RBBK30 60.5" Lighted Power Strip - 3000 Lumens - 30W - 3000K - 7 Receptacles - 1 USB-A/C - 12V - Finish: Black
Sale Sold out
Shipping calculated at checkout.
Available: In stock
SKU : LPUL60S6RBBK30
Category : Electrical
Request A Quote
View full details
Task Lighting LPUL60S6RBBK30
LPUL60S6RBBK30 Product Description
Specifications:
Brand: Task Lighting
SKU: LPUL60S6RBBK30
UPC: 196734065566
Special Features: USB Charging
Color: Black
Lumens: 3000
CCT: 3000K
CRI: 90+
Wattage: 30W
Input Voltage: 12V
Beam Angle: 120 Degrees
Under Cabinet Type: Light Power Strip
Length:  60.5"
 Width: 2.63"
Height: 1.63"