NORA Lighting NYLM-3ST40XBBLE4/72 3" iLENE Stem Mounted LED Mini Cylinder - 30 Watt - Color Temp. 4000K - 120-277 Volt - Triac/ELV/0-10V, 72-Inch Stem - Black Finish
Available: In stock
SKU : NYLM-3ST40XBBLE4/72
View full details
NORA Lighting NYLM-3ST40XBBLE4/72
NYLM-3ST40XBBLE4/72 Product Description
Specifications:
Manufacturer: NORA Lighting
SKU: NYLM-3ST40XBBLE4/72
UPC: 732180196043
Lumens / Wattage: 1500lm / 30W LED
Input Voltage: 120-277VAC
Color Temperature: 4000K
Color Rendering Index: 90+ CRI
Optics: Three field-changeable optics included
Dimming: Triac, ELV or 0-10V
Cree® LED COB or Comfort Dim Technology
ENERGY STAR® certified
Stem Size: 72" ( 6' )