NORA Lighting NYLM-2ST27XBBLE4A/72 2" iLENE Stem-Mounted LED Mini Cylinder - 15 Watt - 2700K Color Temp. - 120-277 Volt - Triac/ELV/0-10V, 72-Inch Stem - Black Finish
Sale Sold out
Shipping calculated at checkout.
Available: In stock
SKU : NYLM-2ST27XBBLE4A/72
BRAND : NORA Lighting
Category : LED Indoor Lighting
Request A Quote
View full details
NORA Lighting NYLM-2ST27XBBLE4A/72
NYLM-2ST27XBBLE4A/72 Product Description
Specifications:
Manufacturer: NORA Lighting
SKU: NYLM-2ST27XBBLE4A/72
UPC: 732180194759
Lumens / Wattage:  1000lm / 15W (725lm with Comfort Dim)
Input Voltage: 120-277VAC
Color Temp.: 2700K
Color Rendering Index: 90+ CRI
Optics: Three field-changeable optics included
Dimming:  Triac/ELV/0-10V
Cree® LED COB or Comfort Dim Technology
Stem, Surface or Cable Mounted
Flood (installed), narrow flood and spot optics included
Pendant cone accessory available for  decorative appearance
ENERGY STAR® certified
Stem Size: 72" ( 6' )