Sale Sold out
Shipping calculated at checkout.
Available: In stock
SKU : LR1PX24V33-05W4
Category : LED Indoor Lighting
Request A Quote
View full details
Task Lighting LR1PX24V33-05W4
LR1PX24V33-05W4 Product Description
Specifications:
Manufacturer: Task Lighting
SKU: LR1PX24V33-05W4
UPC: 840002594943
Lumens: 242 Lumens
Wattage: 5 Watts
Input Voltage: 24V
Dimmable: 0-10V
Color Temperature: 4000K
Color: White
Rated Hours: 30,000 Hours
Min Operating Temp: -4 Degrees F
CRI: 90+
Special Features: Wet Location Rated
Length: 30.25"
Width: 0.63"
Height: 0.5"