MaxLite M125HC4W-CSBVCR LED Outdoor Flood Area Light ,Watt 125W, Changeable Lens 4W, 277-480V, CCT 3000K/4000K/5000K, Bronze ,Variable Wall Mount, C-max Ready
Sale Sold out
Shipping calculated at checkout.
Available: In stock
SKU : M125HC4W-CSBVCR
BRAND : MaxLite
Category : LED Landscape Lighting
Request A Quote
View full details
MaxLite M125HC4W-CSBVCR
M125HC4W-CSBVCR Product Description
Specifications:
SKU: M125HC4W-CSBVCR
UPC: 767627081262
Brand MaxLite
Finish: Bronze
Watts (W): 125W
Voltage (V): 277-480V
Delivered Lumens (lm): 16891/18178/17409
Color Rendering Index (CRI): ≥70
Color Temperature (K): 3000k/4000k/5000k
Beam Type: CHANGEABLE OPTICS/LENS
Power Factor: 0.90
Min. Ambient Temp (°F): -40
Max. Ambient Temp (°F): 122
Size: 14.61 X 15.12 X 2.41 Inch
Product Weight (lbs.): 12.33
Product Height (Inches): 2.41
Product Length (Inches): 14.61
Product Width (Inches): 15.12
L70 (Hours): 100000
Warranty (Years): 10
Dimming compatible: Y
Dimming: 0 to 10V