SKU : LS26-DL8-20W-3K
Category : LED Indoor Lighting
Request A Quote
View full details
Lighting Spot 26 LS26-DL8-20W-3K
LS26-DL8-20W-3K Product Description
Lighting Spot 26 LS26-DL8-20W-3K, 8 Inch 20W LED DISK LIGHT TRIAC DIMMABLE LUMENS: 1300LM
Feature:
Voltage/ Frequency: 120V AC/60Hz
Power: 20W
Lumens: 1300/1350/1360lm
CCT: 3000K/4000K/5000K
Lifetime: 50000 hours
CRI: >90
Lifetime: 50000 hours
Beam Angle: 110°
Dimmable: Yes
5 inch Round Slim Surface Mount.