Keystone MH-1000A-Q-KIT 3/1 1000W Metal Halide Ballast Replacement Kit, Quad Tap 120/208/240/277V, Includes Capacitor, mounting bracket, hardware. Included Ballast: MH-1000A-Q-CA
Sale Sold out
Shipping calculated at checkout.
Available: In stock
SKU : MH-1000A-Q-KIT 3/1
BRAND : Keystone
Category : Electrical
Request A Quote
View full details
Keystone MH-1000A-Q-KIT 3/1
MH-1000A-Q-KIT 3/1 Product Description
Features:
• ANSI Designation: M47 or H36
• Line Voltage: 120/208/240/277
• Regulation: 10%
• Frequency: 60 Hz
• Recommended Fuse (A): 20/15/10/10
• Circuit Type: CWA (Without Ignitor)
• Insulation Class: 180ºC
• Capacitor Value: 24 MF
• Capacitor Voltage Rating: 480 V