Keystone KT-LED7T8-18P2SO-8CSK-DX2 18in 7W LED Sign Tube, Double Sided, Clear Optical Lens, Color Select (3CCT-4000/5000/6500K), Double & Single Ended, Rotatable R17d End Caps, 120-277V Input
Available: In stock
SKU : KT-LED7T8-18P2SO-8CSK-DX2
View full details
Keystone KT-LED7T8-18P2SO-8CSK-DX2
KT-LED7T8-18P2SO-8CSK-DX2 Product Description
Specifications:
Brand    Keystone
MPN    KT-LED7T8-18P2SO-8CSK-DX2
UPC    843654163406
Length (Nominal)    18 in.
Length (Actual)    15.72 to 15.92 in.
Diameter    1.10 in.
Lamp Shape    T8
Lumens    900
Average Life    50,000 Hours
Wattage    7W