Keystone KT-LED11.5PAR38-F-930 /G2 11.5W LED PAR38 Bulb, E26, Narrow, 1000 lm, 120V, CCT 3000K
Available: In stock
SKU : KT-LED11.5PAR38-F-930 /G2
View full details
Keystone KT-LED11.5PAR38-F-930 /G2
KT-LED11.5PAR38-F-930 /G2 Product Description
Specifications:
Part Number    KT-LED11.5PAR38-F-930 /G2
Beam Angle    25
Certificate    cUL/UL Listed, RoHS Compliant, FCC, Energy Star, Wet Location
Color Temperature    3000K
CRI    90
Dimmable    Yes
Efficacy    87 lm/W
Lamp Base    E26
Life Hours    25000
Lumens    1000 lm
Maximum Voltage    120V
Warranty    3 Yr
Wattage    11.5W
Wattage Equivalent    90W Hal.