Keystone CAP-150MH Dry Film Capacitor HID Metal Halide (MH) 150 Watt, 16uF, 280V
Sale Sold out
Shipping calculated at checkout.
Available: In stock
SKU : CAP-150MH
BRAND : Keystone
Category : Electrical
Request A Quote
View full details
Keystone CAP-150MH
CAP-150MH Product Description
Elevate your metal halide lighting system with the Keystone 150W Metal Halide Capacitor and experience the benefits of improved performance, extended ballast life, and reduced maintenance costs.
Specifications:
Brand: Keystone
UPC: 890949013618
Catalog No: CAP-150MH
Wattage: 150 Watts
Lamp Type: Metal Halide
Microfarad: 16μF
Voltage: 280V