Eurofase Lighting 8NC-16-40-2-1-L-S-WP 8-in 16W Recessed White Lighting Kit, 120V, 4000K, 21LSWP
Sale Sold out
Shipping calculated at checkout.
Available: In stock
SKU : 8NC-16-40-2-1-L-S-WP
Category : LED Indoor Lighting
Request A Quote
View full details
Eurofase Lighting 8NC-16-40-2-1-L-S-WP
8NC-16-40-2-1-L-S-WP Product Description
Eurofase's Trimless Recessed Mount Kits, 8 inch, White, 16W, 1200 Lumens, 4000 K, are firm and secure. Enhance your lighting and bring a whole new sense of life and energy to your area.
Specifications:
8 Inch Trimless Recessed Mount Kit.
20 Beam Angle.
1 Bulb Included.
4000 K.
16W Maximum.
White.
120V