Eurofase Lighting 6NC-16-35-4-1-T-S-WP 6-in 16W Recessed White Lighting Kit, 120V, 3500K, 41TSWP
Sale Sold out
Shipping calculated at checkout.
Available: In stock
SKU : 6NC-16-35-4-1-T-S-WP
Category : LED Indoor Lighting
Request A Quote
View full details
Eurofase Lighting 6NC-16-35-4-1-T-S-WP
6NC-16-35-4-1-T-S-WP Product Description
Eurofase's Trimless Recessed Mount Kits, 6 inch, White, 16W, 1200 Lumens, 3500 K, are firm and secure. Enhance your lighting and bring a whole new sense of life and energy to your area.
Specifications:
Trimless Recessed Mount Kit.
40 Beam Angle.
1 Bulb Included.
3500 K.
16W Maximum.
White.
120V.