ESL Vision ESL-MUR-200W-340 MULTI-USE RETROFIT (MUR) Series , 200 Watt, 120–277 VAC, 25,462 Lumens, Color Temp. 4000K
Available: In stock
SKU : ESL-MUR-200W-340
View full details
ESL Vision ESL-MUR-200W-340
ESL-MUR-200W-340 Product Description
ESL Vision MULTI-USE RETROFIT (MUR) Series , 200 Watt, 120–277 VAC, 25,462 Lumens, Color Temp. 4000K
Specifications:
Manufacturer: ESL Vision
SKU: ESL-MUR-200W-340
UPC: 842219114686
Wattage: 200W
Input Voltage: 120–277 VAC
Selectable Color Temperatures (Kelvin): 4000K
Brightness: 25,462
Efficacy: 124 (lm/W)
Rated Life: 100,000 hours for long-lasting performance
CRI (Color Rendering Index): >75
Operating Temperature Range: -4°F to 140°F (-20°C to 60°C)
Dimensions (L×W×H): 6.8" × 4.9" × 2.6"