Elco Lighting ET530-18W Electronic Low Voltage Roundback Accent Light with Stem Extension 18" Track Fixture, White Finish
Sale Sold out
Shipping calculated at checkout.
Available: In stock
SKU : ET530-18W
BRAND : ELCO Lighting
Category : Accessories
Request A Quote
View full details
Elco Lighting ET530-18W
ET530-18W Product Description
Elco Lighting Electronic Low Voltage Roundback Accent Light with Stem Extension 18" Track Fixture, White Finish
Specifications:
Wattage 50W
Voltage 12V
Features:
Use with 1 or 2 circuit track and accessories.
Lamp: 12V 50W MR16.
This track head comes standard as H Style.
J (Juno) and L (Lightolier) styles are available:
For J style please order PJTLO (W/B) with the track head.
For L style please order PLTLO (W/B) with the track head.
Note these must be factory installed.
Fixture comes with:
(1) 12V solid state transformer
(1) 12" - 48" stem extension