Elco Lighting E25MB-07SD-FC-24
E25MB-07SD-FC-24 Product Description
Elco Lighting 2″ Sylo™, Monopoint With Koto™, Focus Module 720 lm, Color Temperature SunsetK, Adjustable Beam Angle 18º - 50º, 24" Stem, All Black Finish
SPECIFICATIONS:
Wattage 10W
Lumens 720 lm
Voltage 120V
Color Temp. SunsetK
Dimmable Triac/ELV
Lamp Type LED
Beam Angle Adjustable Beam 18° -
50°
CRI 95+
Length: 24" Stem
Damp LocationUL Listed
FEATURES:
Modern Die-Cast aluminum fixture for easy
maintenance and upgrades
Fits 3 ½″ and 4″ Octagon and Round Junction boxes
Sunset option dims from 3000K to 1800K
90° tilt, 358° rotation
Energy Star Certified. Title 24 JA8-2019 Compliant
Life span of 50,000 hours L70
Integrated 120V Dimmable Driver Triac/ELV