Elco Lighting E1L61NF27W 1" Trimless Round Recessed Oak™ Downlight, Beam Angle 28° Color Temperature 2700K, All White
Available: In stock
SKU : E1L61NF27W
View full details
Elco Lighting E1L61NF27W
E1L61NF27W Product Description
Elco Lighting 1" Trimless Round Recessed Oak™ Downlight, Beam Angle 28°, Color Temperature 2700K, All White
SPECIFICATIONS:
Wattage 6.1W
Lumens 600 lm
Voltage 12V AC
Color Temp. 2700K
Dimmable Yes
Lamp Type LED
Beam Angle 28°
CRI 93+
Wet Location UL Listed
FEATURES:
1" Trimless Round Recessed Oak™ Downlight: 1″ Trimless Light Engine