Eiko LLH2E/200W/850/VD-W115 Mod Linear LED High Bay Light 2ft 200W 30,000lm 80CRI 5000K 277V-480V 0-10V Dimming Z10, with 15ft white cord
Available: In stock
SKU : LLH2E/200W/850/VD-W115
View full details
Eiko LLH2E/200W/850/VD-W115
LLH2E/200W/850/VD-W115 Product Description
Specifications:
Voltage    277-480VAC
Lumens (lm)    30,000 lm
Wattage    200W
Efficacy (lm/W)    150 lm/W
CCT    5000
CRI    80+
Dimming    0-10
Nominal Size    2 Foot
Replacement For/Equivalent    400 Watt Metal Halide or 400 Watt High Pressure Sodium
DLC Version    DLC Premium
T20 Status    Exempt
Wet/Damp/Dry Location    Dry
RoHS Compliant    Yes
UL    Yes
Dimensions (L x W x H)    L: 27" [689 mm], W: 17 5/16" [440 mm], H: 3 5/8" [92 mm]
Housing Color    White
Lens Material    Acrylic (PMMA)
Operating Temp Range (°F/°C)    -22F to 122F (-30C to 50C)
Auxiliary Output    12V, 200mA