Eiko LHB3-1354-2-W210-M5 Linear High Bay LED Light – 135W 19,182 lm (4000K) | 277-480V Dimmable | DLC Premium | IP20 Damp-Rated | having 10' 600V 18/3 STW White Cord, With Microwave Motion Sensor
Sale Sold out
Shipping calculated at checkout.
Available: In stock
SKU : LHB3-1354-2-W210-M5
BRAND : EiKO
Category : LED Commercial Lighting
Request A Quote
View full details
Eiko LHB3-1354-2-W210-M5
LHB3-1354-2-W210-M5 Product Description
Specifications:
Brand: Eiko
SKU: LHB3-1354-2-W210-M5
Voltage: 277-480V
Cord Length: 600V 18/3 STW White Cord, 10’
Lumens (lm): 19,182 lm
Wattage: 135W
Efficacy: 143 lm/W
CCT: 4000K
CRI: 80+
Microwave Motion Sensor, Dimming, 347-480V
Replacement For: 6-lamp 32W T8, 4-lamp T5 HO, or 400W MH
DLC Version: DLC Premium
T20 Status: Exempt
IP Rating: IP20
Location Rating: Damp
Dimensions (L × W × H): 24 13/16" (630mm) × 11 13/16" (300mm) × 1 7/8" (48mm)
Housing Color: White
Lens Material: Acrylic (PMMA)
Operating Temperature Range: -40°F to 122°F (-40°C to 50°C)
Driver Surge Protection: L/N-PE: 4kV, L-N: 2kV