DMF Lighting M4NCRF12O 4" Round Fire Rated M-Series Housing New Construction Downlight, Lumens 1250 lm, 0-10V for EM only
Create Account For Pricing
Shipping calculated at checkout.
Available: In stock
SKU : M4NCRF12O
BRAND : DMF Lighting
Category : LED Recessed Lighting
Request A Quote
View full details
DMF Lighting M4NCRF12O
M4NCRF12O Product Description
Please call us at 323-937-4444 OR email us at buyriteelectric@gmail.com for pricing on this product
FEATURES:
out) #12 AWG 70°C.
MOUNTING: Pre-installed mounting brackets allow vertical adjustment of bar hangers up to 1 1/4".
CEILING: 1/2" up to 1 3/4"
CUTOUT: 4 1/4" (108mm) round opening