Diode LED DI-DMX-DCO-24V96W-277-LPL 80/96 Watt DMX Driver + Decoder + JBox Combo Input Voltage 120VAC / 277VAC Output 24V DC
Available: In stock
SKU : DI-DMX-DCO-24V96W-277-LPL
View full details
Diode LED DI-DMX-DCO-24V96W-277-LPL
DI-DMX-DCO-24V96W-277-LPL Product Description
Commercial lighting has never been easier than before. The new DMX Driver combines the operations of a low voltage 24V Class 2 LED driver and a DMX Decoder into a single unit. UL listed for indoor usage, the 4 channel DMX 512 compatible driver meets commercial grade 24V Class 2 requirements for both Color Changing and Single Color applications.
Specifications:
Input Voltage: 120 ~ 277VAC
Output Voltage: 24VDC
Wattage: 80W (120VAC) / 96W (277VAC)
Max Run: 10 Units
Dimensions: Width = 2.5",Height = 1.3", Length = 9"
Environment: Indoor / Dry Location / IP20
Certification: UL Component Recognized / Listed
Warranty: 5 Year
Ambient Temp: -4° - 176°F (-20° - 80°C)
Operating Temp: -4° - 122°F (-20° - 50°C)