Diode LED DI-24V-VL2-20-100 VALENT® High Density 200 LED Tape Light, 24V, CCT 2000K, 100 ft. Spool
Available: In stock
SKU : DI-24V-VL2-20-100
View full details
Diode LED DI-24V-VL2-20-100
DI-24V-VL2-20-100 Product Description
Specifications:
Manufacturer: Diode LED
SKU: DI-24V-VL2-20-100
Voltage: 24VDC
Wattage: 1.72W/ft.
CCT: 2000K
Lumens/ft: 191 Lm/ft
Cut Points: 1.32 in.
Max Run (ft) 55 ft
CRI 90֡+
Dimensions: s 0.47 x 0.1 in. (L x W x H Connector Size: 12mm)